Святкування Шевченківських днів

9 березня жителі села Моринці та гості зібралися на садибі Т.Г.Шевченка, щоб відсвяткувати 204-ту річницю  Дня народження славного сина України ,великого Кобзаря і Пророка. Захід розпочався о 9 годині з виступу голови сіл Моринці та Гнилець Штанька Є.В.  Всі бажаючі поклали квіти до пам’ятників Тарасу Григоровичу Шевченку та Материнству. У виконанні народного аматорського хорового колективу Моринського Будинку культури (керівник Є.Лапська) прозвучали твори «Тарасове село» на слова О.Довгого, музика В.Лелеки, «Тарасова мати» сл. М. Сорокіна, муз.Яковчука, «Тарасова верба» муз. М.Плашкевича, сл. М.Негоди «Козаки,гей,козаки» муз. О.Стадника. Солісти Л.Відоменко,Л.Доробалова.
       У виконанні учасників гуртків художнього читання С.Хоренка, А.Кулик, Л.Відоменко, М.Кириченка прозвучали твори Т.Г.Шевченка «Псалми Давидові», «До Основяненка», фрагменти з поем «Сон», «І мертвим,і живим…».  Солістка Будинку культури А.Кулик дуже вдало виконала твір О.Пономарьова «Заспіваймо пісню про Україну».
            В знак єднання всіх українців  вірш Тараса Шевченка «Заповіт» прочитали всі учасники та глядачі свята.
    О 10 годині на садибу Кобзаря завітали шановані гості: голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Олегович Ткаченко, заступник голови обласної ради Валентин Петрович Тарасенко, голова Звенигородської райдержадміністрації Василь Миколайович Довбуш, голова районної ради Володимир Петрович Кучер. Поважні гості  поклали квіти до пам’ятників, а в каплиці святого Тарасія поставили свічки  пам'яті поета. Завершився захід виконанням пісні «Моя Україна» на музику Н.Петраша у виконанні Л.Відоменко та Л.Доробалової.
         10 березня традиційно відбулася поминальна панахида. Поминальну службу провів протоієрей Івано-Богословського храму отець Олег.

Автор                                                                                         Лариса Відоменко